The smart Trick of Гроші That No One is Discussing
The smart Trick of Гроші That No One is Discussing
Blog Article
Це засіб обігу і засіб платежу. Якщо до введення грошей в обіг єдино можлива схема обороту товару виглядала так: «Товар → Товар», то після того, як гроші стали еквівалентом вартості, схема обороту товару значно видозмінилася: «Товар → Гроші → Товар».
Зараз всі готівкові гроші діляться на готівкові та безготівкові.
Їх перевага полягала в тому, що вони без проблем ділилися на велику кількість частин і не піддавалися псуванню з часом.
За великим рахунком, фіатні гроші – це ті ж фантики, тільки забезпечені державною гарантією.
Такі пристрої не припускають неодмінного проведення транзакцій через рахунки в банку і можуть виступати як передплачений інструмент на пред'явника.
Такі метали одночасно коштували досить багато і були широко поширені по всьому світу.
Як такі виступали метали, прикраси, і потім – металеві зливки. Відмінна риса товарних грошей – вони мають власну вартість.
засіб обміну – гроші можна обміняти будь-який інший товар чи інші гроші, тобто гроші забезпечують товарообіг;
Гроші тепер друкувала тільки держава, а всі види монет за вагою були затверджені царем як стандарт. До речі, більш-менш круглу форму вітчизняні гроші почали купувати тільки за Петра, коли все карбування стало автоматичним. До цього монети карбували вручну.
Кінець ХХ століття був ознаменований тим, що стався перехід до якісно нової форми грошей, званої електронними.
Остання визначається впевненістю, що в майбутньому ця річ також буде використовуватися для розрахунків усім суспільством.
Суть розподільної функції полягає в передачі одним суб'єктом іншому певної суми грошей. При цьому перший не отримує будь-якого відшкодування.
Еволюція теорії в цей час полягає в наступному: Кнапп в її основу вкладав не повноцінні монети, а паперові гроші. Але аналізуючи грошову масу, click here він брав до уваги тільки казначейські квитки держави і Розмінні монети.
У зв'язку з істотним зниженням вартості використовуваних асигнацій було вирішено вводити додатково нові грошові знаки.